Projekt edukacyjny 2017/2018

(wybieramy przedmio:; j. polski
tytuł naszego projektu POMOC MIERZONA MIŁOŚĆIĄ)

PROJEKT  EDUKACYJNY CZAS ZACZĄĆ!!!!

W tym roku szkolnym klasa IIa i IIb będą realizować Projekt Edukacyjny, który będzie nosił tytuł ”Pomoc Mierzona Miłością”. Projekt będzie realizowany od listopada 2017r do kwietnia 2018r, a jego podsumowanie odbędzie się w maju 2018r. W ramach projektu uczniowie będą realizować różne zadania pod opieką swoich opiekunów, które mają na celu przedstawienie różnego rodzaju pomocy: pomoc  zwierzętom w pobliskim schronisku - Różanna, pomoc osobom starszym, pomoc dzieciom z pobliskiego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym, zaangażowanie uczniów w prace w wolontariacie  Drzewickie Centrum WOLONTARIATU „Ofiarna Dłoń”.

Projekt edukacyjny jest realizowany przez zespół uczniów pod opieką nauczyciela i obejmuje następujące działania:

1) wybranie tematu projektu edukacyjnego;

2) określenie celów projektu edukacyjnego i zaplanowanie etapów jego realizacji;

3) wykonanie zaplanowanych działań;

4) publiczne przedstawienie rezultatów projektu edukacyjnego

Osoby odpowiedzialne za realizację projektu:

Lider projektu - M. Stępień

• Nauczyciele: U. Więcek, L. Kuleta, M. Nowak, M. Ścierska, M. Wrzosek
  •

W związku z realizacją Projektu Edukacyjnego w naszej szkole przez drugie klasy gimnazjum pt: ”Pomoc Mierzona Miłością” – poznaliśmy osobę, która od kilku lat wkłada bardzo dużo pracy i serca, aby pomóc innym i czerpie z tego satysfakcję.

Dnia 16 listopada 2017r. uczniowie klas II gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Prezesem Drzewickiego Centrum Wolontariatu  „Ofiarna Dłoń”, które ma swoją siedzibę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, który w szeroki sposób przedstawił na czym polega działalność społeczna.

Głównym celem spotkania było zapoznanie uczniów z ideą wolontariatu, poznanie tajników działalności Ofiarnej Dłoni oraz  ozachęcenie uczniów do włączenia się w akcje charytatywne i wydarzenia organizowane w ramach wolontariatu. Prezes "Ofiarnej Dłoni", Pan Dominik Niemirski przekonywał młodzież, że wolontariat nie tylko rozwija empatię i tolerancję, uwrażliwia na cierpienie, samotność i potrzeby innych, ale również rozwija postawę alternatywną wobec konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Aktywność wolontariuszy stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, kształtując postawy prospołeczne oraz stanowi inspirację do czynnego spędzania czasu wolnego.