ZAWODY MILITARNE

18 grudnia 2015 roku w ZST w Mroczkowie Gościnnym uczestniczyliśmy w III Manewrach Militarnych Młodzieży Szkolnej o Puchar Specjalizacji Wojskowej.

W konkurencjach obronnych wzięło udział 20 drużyn - 13 drużyn reprezentujących gimnazja (Gimnazjum nr 2 w Opocznie, Gimnazjum nr 3 w Opocznie, Gimnazjum w Wygnanowie, Gimnazjum w Mroczkowie Gościnnym, Gimnazjum w Ogonowicach) oraz drużyny z Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich, Jednostka Strzelecka Końskie.

Wśród dziewcząt najlepiej zadania wykonały zawodniczki Gimnazjum w Wygnanowie w składzie: Weronika Szcześniak, Małgorzata Kornata, Justyna Kwapis, Monika Płuciennik, opiekun Mariusz Wrzosek, które pokonały swoje koleżanki z Gimnazjum nr 2 w Opocznie w składzie: Karolina Pokusa, Izabela Pszczółko, Julia Świątek, Zuzanna Neyman, opiekun Urszula Krakowiak.

Klasyfikacja drużynowa poszczególnych konkurencji:

Strzelanie z broni pneumatycznej (pw i karabin):

1. Jakub Podlasek, Artur Wiktorowicz, Mateusz Kupis, Mariusz Milczarczyk – 75 pkt.
  2. Kacper Sochański, Kacper Cieluch, Szymon Tępiński, Mikołaj Wójcik – 58 pkt.
  3. Jakub Tersa, Patryk Kończak, Szymon Szcześniak, Mateusz Wołąkiewicz – 55 pkt.

Bieg Taktyczny:

1. Weronika Szcześniak, Małgorzata Kornata, Justyna Kwapis, Monika Płuciennik - 40 pkt.
  2. Karolina Pokusa, Izabela Pszczółko, Julia Światek, Zuzanna Neyman -30 pkt.

Strzelanie z broni pneumatycznej (pw i karabin):

1. Weronika Szcześniak, Małgorzata Kornata, Justyna Kwapis, Monika Płuciennik – 57 pkt.
  2. Karolina Pokusa, Izabela Pszczółko, Julia Światek, Zuzanna Neyman – 24 pkt.

Rzut granatem:

1. Weronika Szcześniak, Małgorzata Kornata, Justyna Kwapis, Monika Płuciennik – 7 pkt.
  2. Karolina Pokusa, Izabela Pszczółko, Julia Światek, Zuzanna Neyman – 6 pkt.

Klasyfikacja indywidualna (open) – pierwsza „dziesiątka”:

Strzelanie z broni pneumatycznej (pistolet i karabin):

1.Artur Wiktorowicz (Gimnazjum nr 3 w Opocznie) – 27 pkt
2. Jakub Tersa (Gimnazjum w Mroczkowie Gościnnym) – 25 pkt.
3. Weronika Szcześniak (Gimnazjum w Wygnanowie) – 24 pkt.
4. Kacper Sochański (Gimnazjum w Wygnanowie )– 23 pkt.
4. Mikołaj Wójcik (Gimnazjum w Wygnanowie) – 23 pkt.
6. Adam Podsiadły (Gimnazjum w Mroczkowie G.) – 22 pkt.
7. Jakub Makuch (Gimnazjum w Ogonowicach) – 21 pkt.
7. Mateusz Kupis (Gimnazjum nr 3 w Opocznie) – 21 pkt
9. Szymon Szcześniak (Gimnazjum w Mroczkowie) – 19 pkt.
9. Kamil Mokrowiecki (Gimnazjum w Ogonowicach) – 19 pkt.
9. Krzysztof Pacholski (ZSS nr 3 w Opocznie) – 19 pkt.