Konkurs historyczny o Józefie Piłsudskim

5 grudnia 2017 roku obchodziliśmy 150 – tą rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego. Chcąc przybliżyć uczniom postać tego wielkiego Polaka został zorganizowany konkurs historyczny o jego życiu i działalności. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych na przykładzie Józefa Piłsudskiego, podniesienie poziomu wiedzy historycznej, a także umiejętność współpracy w grupie.

Konkurs przeprowadzony był oddzielnie dla szkoły podstawowej ( 6 zespołów) i gimnazjum (5 zespołów). Uczniowie rywalizowali ze sobą w zespołach dwu – i  trzyosobowych. Konkurs składał się zarówno z pytań zamkniętych jak i otwartych. Rywalizacja była bardzo zacięta, co świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu uczniów.

Zwycięzcami szkoły podstawowej okazali się uczniowie klasy IV w składzie:

- Agata Jurek;

- Maja Wrzosek;

- Maciej Marczyński.

W gimnazjum zwyciężyła drużyna uczniów klasy III w składzie:

- Julia Urbańczyk;

- Natalia Wrzosek;

- Sebastian Jędrzejczak.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka historii Beata Wiktorowicz.